+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

AHŞAP MEKANİK TEKNOLOJİSİ - Makedonya Üniversiteleri

Sürekli olarak gelişmekte olan teknoloji ve moda alanları farklı tasarımlar ortaya koymaktadır. Üniversitelerde yer alan ahşap malzemeleri esas alarak tasarımın gücünün en iyi yerlere taşıma çabası içerisinde öğrencilere son derece donanımlı bir eğitim sunmaktadır. Maliyeti oldukça düşük bir şekilde ahşap ürünleri kaliteli olması için ortaya konmuş olan süre dâhilinde en iyi tasarımı çıkartmak için verilen bir programdır. Hem modern, hem kullanılabilen, hem de ucuz ve maliyeti düşük bir şekilde ürün üreticisi teknolojisi olarak yer almaktadır. Ahşaptan üretilen tüm ürünler çağın getirmiş olduğu tüm ihtiyaçlara cevap veren ve kullanacak olan kişilere fazla yönü ile göz kamaştıran nitelikte olması gerekmektedir.

Ahşap olan bütün ürünleri endüstri alanında en iyi şekilde değerlendirmek ve dahası sanayi alanında büyük rekabetler içeren tasarımlar meydana getirmek için son derece iyi bir eğitim sağlanıyor. Üretilen ürünlerin modaya uygun olması ve çağımıza hitap etmesi oldukça önemlidir. Öğrencilerin her birine geçmişten gelen moda esintisini, günümüze uyarlayarak en güzel şekilde taşıma kapasitesi ile donanımlı hale getiriliyor.

Ağaç ile ilgili açılan bu endüstri sanayi alanında devim niteliğinde olacak üretimler, görsel olarak hayran bırakan ve aynı zamanda ihtiyaçları gidererek kullanım alanına hitap edilen uluslararası bir rekabetin olması adına çalışmalar yürütülmektedir. Ağaca can veren eller teknoloji ile birleştirerek çağa uygun şekilde mekanik ürünler üretilmesi için bu bölüm meydana gelmektedir.

Ahşap mekanik teknolojisi bölümü alanından mezun olan öğrenciler tüm ahşap olan ürünleri işleyen, tasarlayan ve şekil veren sanayi alanlarında tasarımcı olarak çalışabilir. Sadece tasarımcı olarak değil ahşap sektöründe üretim yapan tüm firmalarda kalite kontrolden, üretime ve dahası planlamaya kadar birçok kulvara görev alabilme yetkisine sahiptir.
Çünkü bu bölümden mezun olan öğrenciler okul süresi boyunca ahşaba hayat verebilmenin tüm niteliklerine en iyi şekilde sahip olabilmektedir. Birçok çalışma alanı bulunan bu bölüm üretmekten ve tasarlamaktan keyif alan kişiler için oldukça idealdir. Üretmek daima zor, ancak keyifli olduğundan dolayı ahşap alanına sizde başvurarak hayallerinizi en güzel şekilde gerçekleştirebilmeyi hedeflemelisiniz.