+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

SİYASİ ÇALIŞMALAR - Makedonya Üniversiteleri

 

            Siyaset ile yakından ilgilenen ve bu konuda kariyer yapmak isteyen gençlerin birçoğu gerek Türkiye’de üniversitelerde eğitim almak için ÖSYM sınavından taban puanı alması zorunluluğundan, gerekse yeterli düzeyde eğitim verilemediğinden, yurt dışında üniversite eğitimi almayı tercih ediyor. Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi siyasi çalışmalar bölümü, bu yüzden her yıl çoğu yurtdışından olan öğrencilere eğitim olanağı sağlıyor.

            Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinde siyasi çalışmalar bölümünde eğitim almak isteyen öğrenci, sınav kaygısı yaşamadığı için ruhsal açıdan yıpranmıyor. Kendisini güvencede hisseden öğrenci, eğitim gördüğü bölümde kendisini daha rahat ifade edebilme imkanına sahip oluyor. Ayrıca Avrupa’nın ortasında modern ve bilimsel yüksek eğitim alan öğrenci, siyasi açıdan kimliğini geliştirebiliyor ve analiz yapabilme olanağına sahip oluyor.

 Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinde siyasi çalışmalar alanında eğitim alacak öğrenci, yıllık 2000 Euro eğitim harç bedeli ödeyerek, bu ayrıcalıklı sistemin bir parçası olabiliyor. Diğer üniversitelerin yıllık harç bedelleri ile karşılaştırıldığında çok düşük olan bu rakam, öğrencinin ve ailesinin maddi açıdan yıpranmasının önüne geçiyor.
Türkiye genelindeki vakıf üniversitelerinde bile yıllık harç bedellerinin 10.000 Euro’dan başladığı düşünülürse, Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinin uyguladığı yıllık eğitim harç bedeli oldukça düşük olduğu gözlemlenmektedir. Öğrenci tercihini bu saygın eğitim kurumundan yana yaptığında, maddi olarak zarar görmeden eğitimin tamamlayabiliyor.

             Avrupa eğitim sistemini benimseyen ve uygulayan Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi siyasi çalışmalar bölümünde, her biri kendi alanında uzman, geniş vizyon sahibi, birikimli ve donanımlı öğretim görevlilerinin rehberliğinde eğitim veriliyor. Öğrenci aldığı bilgiler ve detaylar ışığında, kendisine en uygun olan tercihi yapıyor ve bu sayede kariyer hayatında başarılara imza atabiliyor.

            Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi, denklik derecesinde diploma ile taçlandırdığı öğrencilerini sadece bilgi olarak değil, hayatı tam anlamı ile göğüsleme ve mücadele etme duygusu aşılıyor. Gerek verilen eğitimler, gerekse açık alanda yapılan analiz ve uygulamalar sonucunda öğrenci bilgilerini deneyerek, ,gözlemleme imkanı bulabiliyor ve buda öğrenciyi kariyer hayatına hazırlama evresinde daha bilgili ve donanımlı olmasının yolunun açabiliyor. Bu yüzden siyasi çalışmalar bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin büyük çoğunluğu Üsküp Kiril Metodi Üniversitesini tercih ediyor.