+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

BAHÇECİLİK VE ÇİÇEKÇİLİK - Makedonya Üniversiteleri


Ziraat mühendisliği, peyzaj mimarlığı, bahçecilik ve çiçekçilik bölümleri açık havada zaman geçirmeyi seven, masa başında görev almaktan sıkılan gençler tarafından ilgi gören mesleklerdir. Öğrenci doğa içindeki çalışma şartları ve tabiat ile iç ice zaman geçirme özelliğine sahip bu alanda eğitim görerek, bu yönde kariyer yapmayı hedeflemektedir. Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi bahçecilik ve çiçekçilik alanında en iyi eğitimin alınabileceği yüksek eğitim kurumlarından bir tanesidir.

Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi sayısız bölüm ile yüksek eğitim olanağı sağlamakta ve binlerce gence prestijli bir kariyer için hazırlamaktadır.  Gerek konusunda donanımlı ve birikimli öğretim görevlileri gerekse son teknolojilerin uygulandığı laboratuvar ve uygulama alanları ile öğrencinin eğitim konusunda ihtiyaç duyacağı her türlü özelliğe sahiptir. Bu yüzden her yıl tüm dünya üzerinden birçok genç Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinde eğitim almayı tercih etmektedir.

Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinde bahçecilik ve çiçekçilik eğitimi almak isteyen gençler, diğer üniversiteler ile mukayese edilemeyecek düzeyde düşük eğitim harç bedeli ödemektedir.  Türkiye’de eğitim hizmeti veren vakıf üniversitelerinin bile eğitim harç bedellerinin 10.000 bin Euro’dan başladığı düşünülürse, Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinde dünya standartlarında eğitim almanın bedelinin ne kadar düşük olduğu fark edilecektir. Bahçecilik ve çiçekçilik üzerine yüksek eğitim almak isteyen bir öğrencinin Üsküp Kiril Metodi Üniversitesini tercih ettiği zaman, ödeyeceği yıllık eğitim harç bedeli 2000 Euro civarındadır. Yani, öğrenci böylesine prestijli ve köklü kurumdan alacağı dünya sıralamasında üst sıralardaki eğitim sistemini çok düşük bir maliyet ile elde edebilecektir.

Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi Avrupa üniversiteler birliği tarafından üye olarak kabul görmüş köklü eğitim kurumlarından birisidir. Öğrenci, eğitim almak için bu saygın kurumu seçtiğinde doğal olarak böylesinde bir topluluğun içinde yer alacak ve tüm sosyal imkânlarından faydalanacaktır.
Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinde bahçecilik ve çiçekçilik alanında eğitim alacak öğrenci tarım alanındaki yapılan tüm yenilikleri merkezinde takip edebilecek ve uygulama imkânı bularak pratik yapmış olacaktır. Gelecekteki kariyer hayatına 1-0 önde başlama imkânı bulacak ve özgüven içinde iş hayatına atılacaktır.