+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

Teorik Fizik - Makedonya Üniversiteleri

            Tamamen fizik dalı ile iletişim halinde olan matematiğin doğal olaylara getirdiği çözüm yöntemi teorik fizik olarak adlandırılmaktadır. Teorik fizik gerçek fizik gibi kanıtlanabilir ve incelenebilir olaylar bütünü şeklinde ele alınmamaktadır. İnsanların ileri düzeyde geliştirdikleri fizik kuralları bütünü olan teorik fizik günümüzde değer kazanmaya başlamış bir bilim dalıdır. İleri zekaya sahip kişilerin ortaya atacakları fikirler bütününün incelemesi yapılarak teorik fizik alanında önemli gelişmeler kaydedilmektedir. Bu alanda eğitim almak ve iyi bir yere gelmek istiyorsanız Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi’nde bu eğitimi almaya başlayarak işe koyulabilirsiniz.

Teorik fizik geleceğin en çok ihtiyaç duyulan bir bilim dalı olacağı için bu bölüm mezunlarının iş bulamama ihtimalleri ortadan kalkmaktadır. Bu nedenle Üsküp Üniversitesi’ne ödeyeceğiniz yıllık 3000 Euro ile bu ihtiyacınızı karşılamak için adım atarak ilerleme kaydedebilirsiniz.

            Teorik fizik normal fizik gibi belirgin formülleri ya da gözle görülebilir sonuçları bulunmamaktadır. Teorik fizik alanında eğitim görmeyi tercih etmeniz durumunda genel olarak bu alanla ilgilenen birçok fizikçi ile bir araya gelebilir ve müzakere yönteminden yararlanarak teorik fizik alanında kendinizi kanıtlayabilirsiniz. Fikir alışverişi ve tartışma yöntemi ile ilerleme kaydedilecek bu alanda insanlık adına birçok faydalı buluş bulunabilir ve hayatımızı kolaylaştırmak için bulunan yöntemlerden yararlanılabilir. Bu alanda çalışan kişilerin özellikle matematiksel dili kullanma biçimleri kuvvetlidir. Albert Einstein, Sir Isaac Newton gibi bir teorik fizikçi olmak istiyorsanız evren bilim, kuramsal fizik ve uygulamalı matematik gibi bilim dallarından yararlanarak bu alanda farklı teoriler ortaya atmanız gerekmektedir.

            Teorik fizik alanında adı geçen fizikçiler geleceğe yönelik pek çok teoriyi ortaya atmaktadırlar. Bu teoriler arasında kütle çekimi, kuantum teorisi, zaman yolculuğu, görelilik kuramı, süper simetri, bütünsel beyin algılanımları yer almaktadır. Teorik fizik alanında ileriye dönük olarak iklim değişikliği yaşanacağı, kasırga ve hortum olaylarının çıkacağı, çevre kirliliği artışı, buzulların eriyerek karaların sular altında kalacağı, tabii kaynakların kuruyacağı, atmosfer değişikliği yaşanacağına yönelik iddialar tespit edilmiştir.

Geleceğe yönelik olarak bu gibi kuramların oluşabilme ihtimalini düşünerek ortaya ilginç projeler sunabilirim diyenlerdenseniz bu alanda eğitim almaya başlayarak insanları yüzyıllar öncesinden bilgilendirmeye başlayabilirsiniz.