+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

E-Ticaret Bölümü - Makedonya Üniversiteleri

E-Ticaret son dönemlerin yaygınlaşan sektörleri arasındadır. E-ticaret insanların internet üzerinden gerçek veya sanal ürünler ile satış yapmaları olarak tanımlanabilir. Bir başka deyişle ticaretin elektronik versiyonu denebilir. Pazarlama ve satış sektöründe firmaların birbirleri arasında ticaretlerinin gerçekleştirildiği bir ortam olan e-ticaret ortamında neler satabileceğinize siz karar verirsiniz. Çünkü internet ortamında satış tamamen sizlerin pazarlamacı ruhuna bağlıdır.

Bilgisayar ve internetin yaygınlaşmasından ardından ticarette internet üzerine taşınmıştır. Bunun için de deneyimli insanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Çünkü e-ticaret yalnızca bilgisayar ve internet kullanımından ibaret değildir. Aynı zamanda firmalarla bağlantılara geçebilmek, e-ticaret sistemini öğrenebilmek, pazarlamacı ruhuna sahip olabilmek eğitim ile mümkün olacaktır. E-ticaretin insanlara sağladığı en büyük avantaj zaman kaybını önlemesidir. Çünkü gerçek hayatta alışveriş yaparken firmalardan önce alınacak ürünler ile ilgili katalog istenmektedir, daha sonra ürün seçilecek fiyat istenecektir. Aynı işlem uygun ücret bulunması açısından diğer firmalarla da yapılacaktır. Bu da işveren açısından zaman kaybıdır. İnternet üzerinden ise diğer firmaların hem ürün kataloglarına hem de fiyatlarına ulaşmaları mümkündür. Ayrıca bu işle ilgilenen kişiler ile de iletişim kurularak daha sağlıklı bir alışveriş gerçekleştirebilirler.


Yurt dışı eğitimi düşünen öğrenciler için Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi’nde E-ticaret Bölümü sağladığı kaliteli eğitim ve güçlü akademik personeli ile tercih sebebi olabilir. Çok fazla yaygınlaşmayan bu bölümün eğitimi almak isteyenler Makedonya Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi’ni tercih ederek uzmanlaşma sağlayabilirler. Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi 65 yıllık tarihi ile Makedonya’nın önde gelen üniversitelerindendir ve günümüzde birçok ülke tarafından öğrenci kabul etmektedir. Mezun olunca alınan diplomalar da birçok ülkenin kurumunda geçerlidir.


E-ticaret Bölümü Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi’nin Ekonomi Fakültesi’ne bağlıdır. Toplam 4 yıllık lisans eğitimi verilen bölümde ekonomi, muhasebe, pazarlama ve dış ticaret gibi dersler verilmektedir. Eğitim ücreti yıllık 2000 £ olan bölümün ücreti diğer üniversitelere göre çok uygundur. Bu bölümden mezun olanlar 4 yıllık lisans diploması edinmektedirler. İnternet üzerinden satış yapan firmalarda kolaylıkla iş bulabilecek mezunlar aynı zamanda bilgisayar ve bilişim sektöründe de kendilerine iş imkanı bulabilmektedirler. Yurt dışında eğitim almak öğrenciler açısından oldukça avantajlıdır. Çünkü hem farklı kültürler ile iletişim içinde olabilecek hem de dil açısından kendilerini geliştirebileceklerdir.