+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

YEŞİLLENDİRİLMESİ VE TEŞVİK BÖLÜMÜ - Makedonya Üniversiteleri
Türkiye’de eğitim veren üniversitelerin birçoğunda gençlerin hayallerini süsleyen, kendilerini en iyi biçimde ifade edebilecekleri bölümlerin bulunmaması sebebi ile günümüzde birçok genç yurt dışında üniversite eğitimi almayı tercih ediyor.  Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi son dönemde birçok genç tarafında ilgi ile takip ediliyor ve eğitim almak için bu saygın eğitim kurumu seçiliyor.

            Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi yeşillendirilmesi ve teşvik bölümü de bu tür arayışları olan genç bireylere cevap veriyor.  Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinin bu denli ilgi görmesinin bir diğer sebebi de taban puan uygulamasının geçerli olmamasıdır.

Öğrenci Türkiye’de eğitim almak istediğinde ya istediği bölümün taban puanını almak zorundadır ya da hayallerini bir yıl daha ertelemek durumundadır. Bu yüzden öğrenci yıl kaybetmemek adına Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi ya da diğer yurt dışı üniversitelerinde eğitim almayı tercih etmektedir.

Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi yeşillendirilmesi ve teşvik bölümü, öğrenciyi sıkmadan bilgi ile donatan ve hayata hazırlayan özellikteki öğretim görevlileri rehberliğinde eğitim hizmeti vermektedir. Teknolojideki son yenilikler üniversitenin eğitim uygulamalarında hayata geçirilmekte ve dolayısı ile öğrenci güncel bilgiler ile eğitim almaktadır. Sadece derslik ortamında bilgi yığmaktan ibaret olmayan eğitim sistemini benimseyen Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi, Avrupa eğitim sistemine göre modern ve gerçekçilik ile yüksek eğitim imkânı sağlamaktadır.

            Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi Avrupa üniversiteler birliği üyesidir ve bu yüzden tüm dünya üzerinde geçerli sayılan denklik derecesinde diploma olanağı sağlamaktadır. Öğrenci bu saygın eğitim kurumunda eğitimin tamamladığında denklik derecesindeki diploması ile dünyanın istediği bir bölgesinde kariyer yapabilme imkânı bulmaktadır. Eğitim sonrasında elde edeceği diplomanın denklik derecesinde olması, öğrencinin kendisini ve geleceğini güven altında hissetmesine yardımcı olmakta ve böylece tüm dikkatini eğitimine verebilmektedir.

            Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi yeşillendirilmesi ve teşvik bölümünde eğitim almak isteyen öğrenciler, diğer yurt içindeki vakıf üniversiteleri ve Avrupa üniversitelerinden çok daha az miktarda eğitim harç bedeli ödemektedir. Ortalama harç bedelinin 2000 Euro olduğu Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi, bu özelliği ile öğrencinin eğitim aşamasında maddi açıdan yıpranmasının önüne geçmektedir.