+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

EKO-TARIM - Makedonya Üniversiteleri


Günümüzde ekolojik tarımın önemi hızla artıyor ve bu konuda çalışmalar son sürat sürüyor. Kendi başına sektör oluşturan bu durum sonucunda, doğal olarak eğitim kurumları da bu yönde çalışmalar yapmaya teşvik ediyor. Üniversitelerin birçoğundan ekolojik tarım yani, eko-tarım bölümlerinde eğitim verilerek, gelecek nesillere bu konuda bilgiler aktarılıyor. Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi eko-tarım alanında yaptığı başarılı çalışmalar sayesinde tüm dünyanın olumlu tepkilerini topluyor.

Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi dünya genelinde ekolojik sistem ile ilgili çalışmalarından dolayı takdirleri üzerinde topluyor. Eğitim verdiği 21 fakültede ve eko-tarım bölümünde, konusunda uzman öğretim görevlilerinin rehberliğinde eğitim alan öğrenciler, son teknolojiye sahip laboratuvar ve uygulama alanlarında pratik yapabilme imkânı buluyor. Aldığı bilgileri deneyerek algılama imkânı bulan öğrencinin konuya olan ilgisi her dem yüksek duruyor ve dikkatini odaklayabiliyor.

Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi, Avrupa eğitim sistemi dâhilindedir ve bu yönde eğitim vermektedir. Avrupa eğitim sistemi tüm dünya üzerinde geçerli bir sistemdir ve modern bilgilerin aktarılmasından yanadır. Bunun bilincinde olan Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi bilim alanında tüm yenilikleri uygulamaya koymakta ve öğrenciler ile paylaşarak öğrencilerin fikirlerini ifade edebilmesine olanak sağlamaktadır. Saygın bir eğitim kurumu olan Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi tüm dünya tarafından kabul görmektedir ve eğitim sonrasında verdiği denklik derecesindeki diploması ile mezun olan öğrencilerin tüm dünya üzerinde kariyer yapabilme imkânı sağlamaktadır.

Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinde eko-tarım bölümünde eğitim alacak öğrenciler, yıllık 2000 Euro tutarında eğitim harç bedeli ödemektedir. Günümüzde Türkiye’de eğitim veren vakıf üniversiteleri dahi 10.000 Euro civarında eğitim harç bedeli talep etmektedir. Öğrenci tercihini Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinde eğitim almaktan yana yaptığında, dünya standartlarında yüksek eğitim olanağına çok düşük bir harç bedeli ile sahip olabiliyor. Bu özelliği Üsküp Kiril Metodi Üniversitesine olan ilgiyi daha da arttırıyor.
Gençler yüksek eğitim alanında en iyi olanı hak ediyor Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi yılların birikimi ve deneyimi ile eğitim hizmeti vermektedir bu gayreti tüm dünya tarafından fark edilmekte ve günümüzde 70 ülkeden öğrenci kabul etmektedir.