+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

BALE PEDAGOJİSİ MODERN DANS BÖLÜMÜ - Makedonya Üniversiteleri

 

Modern dans çağımızın en çok talep gören, iş kolunun en çok olduğu dans bölümlerinden biridir. Ancak bu bölüm Üsküp Kiril Metodi üniversitesi gibi kaliteli bir üniversitede alındığı zaman öğrencilere fayda sağlar. Çünkü birçok üniversitede bale pedagojisi modern dans bölümü bulunmaktadır. Öğrenciler de bu bölümleri seçerek öğrenimlerini modern dans konusuna yönlendirmektedirler. Ancak çoğu Üsküp Kiril Metodi üniversitesinin bale pedagojisi modern dans bölümünde olduğu gibi bir eğitim sunamaz. Bunun belli sebepleri var elbette birincisi Üsküp Kiril Metodi üniversitesinin köklü bir altyapıya sahip olması. İkincisi modern dans konusunda alanının birincisi öğretmenler tarafından bu dersin verilmesidir.

Üniversite o kadar köklü bir geçmişe sahip ki, bu üniversiteden mezun olan öğrencilerden bazıları geçmişe adının yazdırmış önemli sanatçılardan olmayı başarmışlardır. Üsküp Kiril Metodi üniversitesinin bale pedagojisi modern dans bölümünden mezun olan öğrenciler edindikleri bilgi ve tecrübe birikimini istedikleri yerde sergileyebilme yeteneği kazanacaklardır. Üstelik daha güzel yerlerde daha iyi işler bulabilme imkânına da sahip olmuş olacaklardır. Verilen eğitimin kalitesi zaten öğrenciye de yansımakta ve öğrencilerin kısa zamanda büyük işler başarmasına olanak sağlamaktadır. Üsküp Kiril üniversitesi Makedonya'da yer almaktadır, ancak Avrupa şehirlerindeki özel üniversitelerle yarışabilecek bir eğitim sunulmaktadır. Bir öğrenci yurtdışında bale pedagojisi modern dans bölümünden mezun olmak isteyebilir zaten Avrupa'da bu bölümün olduğu pek çok kaliteli üniversite de mevcut. Ancak yurtdışı eğitiminin külfetini düşününce pek çok öğrenci modern dans eğitimlerini yurtdışında almaktan vazgeçmektedirler. Herhangi bir üniversitede bale pedagojisi modern dans eğitimi alır ancak burada da sahip olacağı tecrübeler oldukça kısıtlı.

Avrupa'da okuyabilmek için o kadar masrafı karşılayamayacaklarından iyi bir eğitim almaktan mahrum kalmaktadırlar. İşte burada devreye Üsküp Kiril Metodi üniversitesi giriyor. Avrupa standartlarında eğitim verilmekte ancak bu yüksek standartlara rağmen diğer üniversiteler göre daha düşük bir ücret politikası uygulanmaktadır. Bale pedagojisi modern dans bölümünü tercih etmek isteyen öğrenciler yıllık sadece 1300 Euro ödemektedirler. Bu sayede yüksek bir borç altına girmeden modern dans konusunda Avrupa standartlarında eğitim almaya hak kazanmış olacaklardır.