+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

ÜSKÜP KİRİL METODİ ÜNİVERSİTESİ KARİYER OLANAKLARI - Makedonya Üniversiteleri


            Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi, her yıl olduğu gibi bu yılda kapılarını yurt dışından eğitim için Makedonya’ya gelen öğrencilere açıyor. Avrupa’nın ortasında bir tarihin yattığı bu topraklarda, medeniyetin filizlendiği bu coğrafyada eğitim görmek isteyen 70 ülkeden binlerce genç Üsküp Kiril Metodi Üniversitesini tercih ediyor.

Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi, Avrupa eğitim sistemini benimseyip uyguladığı için, bu okuldan mezun olan bireyler tam donanımlı olarak hayata atılıyor ve kariyer yapma imkânı bulabiliyor. Öğrenci dünya standartlarında eğitim alma hakkına sahip olurken, Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi kariyer olanaklarından da yararlanabiliyor.
Gerekli eğitimi tamamladıktan sonra istediği takdirde, bu üniversitede öğretim görevlisi olma hakkı kazanabiliyor. Ayrıca Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinin öğrenci değişimi programları dahilinde okul değişimi yapabilen öğrenci, aynı okulun staj programlarından yararlanarak farklı bir ortamda kariyer yapabiliyor.

Öğrenci sosyal sorumluluk projeleri ve sosyal öğrenci grupları içinde yer edinme fırsatı yakalayan öğrenci, bu tür dostluk ilişkilerini hayatının kalan kısmında da değerlendirerek daha geniş bir çevre edinebiliyor ve farklı pozisyonlarda meslek hayatına başlayarak yükselme fırsatına sahip oluyor.

Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi, YÖK denkliğinde diploma olanağı sağlaması açısından Türkiye üzerindeki üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından tercih ediliyor. YÖK denkliğindeki diploması, Türkiye’de ve dünyanın farklı bölgelerinde iş imkânlarına sahip olmasının önünü açabiliyor. Öğrenci girişimci ve ticari beceriye sahipse, aldığı eğitim sonrasında kendi işletmesini kurarak kendi işinde yükselme imkânı yakalıyor.

            Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi, dünya üzerindeki seçkin, ayrıcalıklı ve modern eğitim sistemine sahip üniversiteler arasında yer alıyor ve bu yüzden her geçen gün eğitim alma talebi ile gelen öğrencilerin sayısı artıyor. Türkiye’de üniversite eğitimi veren vakıf üniversiteleri ve diğer Avrupa üniversiteleri ile karşılaştırıldığında, Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinin harç bedellerinin ne kadar düşük olduğu fark edilmektedir. Öğrenci bu üniversitenin bu özelliği sayesinde dünya standartlarında üniversite eğitimini çok daha az bir maliyet ile tamamlayabilir. Ayrıca Üsküp Kiril Metodi üniversitesinde bölüm eğitimleri 3 yılda, mühendislik fakülte eğitimleri ise 4 yılda tamamlandığından öğrenci en kısa zaman içinde mesleğine atılabiliyor.