+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

PİYANO BÖLÜMÜ - Makedonya Üniversiteleri

 

Farklı ülkelerde iyi piyano dersleri veren çok sayıda üniversite mevcuttur. Özellikle Makedonya bu konuda çok gelişmiş bir altyapıya sahip. Pek çok iyi piyanistin yetiştiği Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi de bu güzel üniversitelerden biridir. Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi adından da anlaşılacağı gibi Makedonya'nın başkenti Üsküp'te yer almaktadır. Oldukça modern olmasının yanı sıra verdiği iyi eğitimlerle de göz dolduruyor. Bir kere orada okumak bile insana ayrı bir prestij kazandırıyor. Çünkü dünya çapında tanınmış bir üniversitedir.


                Her yerde Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi'nden prestijli diye bahsediliyor. Bu da öğrencilere ekstra bir avantaj sağlamakta ve onların ileriki iş hayatlarında daha iyi yerlere gelmelerine yardımcı olmaktadır. Özellikle piyano gibi uzun eğitim gerektiren bir bölüm için tercih edilebilecek en iyi üniversitelerden biridir. Üsküp Kiril Metodi üniversitesi piyano bölümünden mezun olan öğrenciler dünyaca tanınmış birer piyanist olmak için geleceklerine sağlam bir adım atmış olmaktadırlar. Bu üniversitede eğitim gördükleri süre boyunca konserlerde grup içi çalışmalarda ve derslerle bilgilerini her geçen gün arttırmaktadırlar. Bu sağladığı bilgi birikimlerini öğrencilerinin uygulamaya koymasına da katkı sağlayan Üsküp Kiril Metodi üniversitesi pek çok başarılı mezun vermenin gururunu yaşmaktadır.


                Bu kadar çok güzelliği ve özelliği içinde barındırmasına ve dünya standartlarında eğitim vermesine rağmen Üsküp Kiril Metodi üniversitesi uygun harç ücretleri ile de dikkat çekiyor. Ülkemizde her ne kadar harç ücretleri kalkmış olsa da ikinci öğretim öğrencileri harç ücreti ödemeye devam ediyor. Üstelik bu ödedikleri harçlarla devlet konservatuarlarında sıradan bir eğitim almakla yetiniyor ve herhangi bir geliştirici aktivitede yer almıyorlar. Özel üniversitelerde gayet iyi eğitim verilen piyano bölümleri bulunmaktadır ancak yıllık okul ücretlerinin fazla olması kısıtlı bir bütçesi olanlar için sorun olmaktadır. Ancak Üsküp Kiril Metodi üniversitesi bütün bölümlerinde olduğu gibi piyano bölümünde de uygun fiyatlar sunmaktadır. Piyano bölümünün yıllık harç ücreti 1300 Euro olduğu için öğrenciler gönül rahatlığı ile bu üniversitede eğitim görebilirler. Zaten Makedonya'da yaşamın ülkemize göre ne kadar ucuz olduğu düşünülürse, bu üniversitede okumak için çok fazla bir bütçe ayırmak zorunda kalınmadığı görülebilir.