+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

ÜSKÜP KİRİL ÜNİVERSİTESİ KAYIT ŞARTLARI - Makedonya ÜniversiteleriAvrupa’nın ve dünyanın eğitim alanında yükselen yıldızı sayılan Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi, her yıl olduğu gibi bu yılda tüm dünya üzerinden öğrencilere kapılarını açıyor ve dünyanın seçkin üniversitelerine yakışır biçimde yüksek eğitim olanağı sağlıyor.

            Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinde yüksek eğitim almak isteyen öğrenciler, her açıdan avantajlar ile dolu bir eğitim sisteminin parçası olarak yüksek eğitim alabiliyorlar. Prestijli bir üniversiteden beklenilen tüm özelliklere sahip olan üniversite, öğrencilerin eğitim süresinde bilgi ve deneyim ile eğitim vererek ufkunu açıyor, vizyon sahibi ve donanımlı bireyler olarak kariyer yapabilme imkânı sağlıyor.

Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinin ayrıcalıklı öğrencilerinden olmak isteyen gençlerin hazırlaması gereken evraklar sırası ile şöyledir;
1- en az 2 yıl süreli pasaport ( eski tip pasaportların 1.2.3.4. ve son sayfanın fotokopisi, yeni tip pasaportların sadece resimli olan sayfası)
2- orijinali valilik ya da kaymakamlık tarafından bizzat apostile edilmiş lise diploması
3- tüm yılların not ortalaması açık ve net biçimde okunabilecek şekilde ve ıslak imzalı transkript
4- nüfus müdürlüğü tarafından verilen uluslararası doğum kâğıdı
5- savcılıktan alınacak temiz kâğıdı
6- yurt dışında eğitim gördüğü süre içinde tüm masrafları karşılayacağını taahhüt eden noter imzalı veli taahhütnamesi
7- 6 adet pasaport özelliğine uygun arka fon beyaz olacak biçimde biometrik fotoğraf
8- tam teşekküllü hastaneden sağlık raporu
9- ikametgâh senedi
Öğrencinin tüm evraklarının apostile olması gerekmektedir.

Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinde yüksek lisans eğitimi almak isteyen bireylerin, bu belgeler ile birlikte mezun oldukları yükseköğretim kurumunun ders müfredatı da istenilmektedir. Ayrıca doktora eğitimi almak isteyen öğrenciler, yukarıda belirtilen resmi evraklar ile birlikte, yüksek lisans için hazırlamış oldukları tezlerini de getirmeleri gerekmektedir.

     Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi, hazırlanılan bu belgeler sonucunda öğrencinin kayıt işlemlerini başlatmakta ve sonrasında eğitim sistemine kabul etmektedir. Öğrenci bu işlemlerin sonrasında dünya standartlarında eğitim alabilecek ve geleceğine tam donanımlı olarak hazırlanma imkânı bulacaktır. Eğitimini gördüğü alanda başarılı olan öğrenciler, kariyer hayatlarına 1-0 önde başlayacaklardır.