+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi Tercih Sebepleri - Makedonya Üniversiteleri

Makedonya’nın başkenti olan Üsküp; ticari, siyasi, kültürel, ekonomik ve aynı zamanda eğitimin de başkenti olarak görülmektedir. Üsküp’te 1949 yılında kurulan Kiril i Metodi Üniversitesi eğitim alanında hızlı bir gelişim ve değişim içerisinde bulunmuş saygın ve köklü bir üniversite olarak öne çıkmaktadır.

64 yıl önce 3 fakülte ile kurulmuş olan Üsküp Üniversitesi günümüzde 21 fakülte ve 5 araştırma enstitüsü ile hizmet vermenin haklı gururunu yaşamaktadır. Kiril i Metodi Üniversitesi’nde 50.000 öğrenciye eğitim verilmekle beraber günümüze kadar; 126.000’e yakın lisans, 5.300’e yakın yüksek lisans ve 3000’e yakın da doktora mezunu vererek Balkan üniversiteleri arasında saygın bir konuma erişmiş bulunmaktadır.

Verilen eğitimin kalitesi ve öğretim kadrosunun kalifiye olması nedeni ile Üsküp Üniversitesi dünyaca tanınmış bir üniversite olmayı başarmış öncül bir üniversite olarak görülmektedir. Dünya’da 70 ülke tarafından tanınmış olan ve diplomasının bu ülkelerde de geçerli olduğu prestijli bir üniversitedir.

Kiril Metodi Üniversitesi bünyesinde sadece ders görülen bölümle alakalı bir eğitim verilmemektedir. Aynı zamanda üniversite içerisinde öğrencilerin sosyalleşebileceği, kültürel aktivitelerde bulunup sportif faaliyetlerde de yer alabileceği alanlar ve gruplar bulunmaktadır. Öğrenciler hem dünyaca bilinen, kalitesinden ödün vermeden eğitim hizmeti sunan, alanında uzman başarılı eğitim kadrosuyla öğrencileri yetiştiren bir üniversitede okuyabilme fırsatını yakalayıp aynı zamanda da kendilerini bireysel olarak da geliştirebilme fırsatı bulmaktadır. Sanatın tüm dallarında, tüm bilimsel çalışma alanlarına kadar, öğrencilere geniş bir yelpaze sunan Üsküp Üniversitesi’nde; öğrenciler boş zamanlarını faydalı yönlerde kullanabilmenin mutluluğunu yaşamaktadır. Bu üniversiteden mezun olan öğrenciler kaliteli bir eğitim almalarının yanı sıra kişilik olarak da gelişimlerinin sağlıklı yönde ilerlemesi sonucuna ulaşılmaktadır.

Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi’nde okuyup tüm bu avantajlar ve daha fazlasından yararlanabilmek için ülkemizdeki zorlu sınav sistemlerinden geçmek gerekmemektedir. EuroStar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığının yol göstericiliği ile sadece üniversiteye kayıt olmak bu imkanlardan faydalanma kapılarını sonuna kadar siz değerli öğrencilere açmaktadır. Hem de ülkemizdeki gibi yüksek harç paraları ödeme sıkıntısı da yaşamadan çok cüzi rakamlarla üniversite okuyabilmek hayal değil.