+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

GÜVENLİK, SAVUNMA VE BARIŞ - Makedonya Üniversiteleri

 

Sosyal bilimlere ilgi duyan, çevresindeki sosyal olayları analiz etme yeteneğine sahip olan gençler, güvenlik ve savunma alanında eğitim alarak bu yönde kariyer yapmayı hedefliyor. Bu tür eğitimlerinin yurt dışında alınmasının daha sağlıklı oluşacağının savunan gençler, Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinde güvenlik savunma ve barış bölümünü tercih ediyor ve yüksek eğitimlerini bu saygın eğitim kurumunda tamamlıyor.

             Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi son yıllarda yaptığı başarılı çalışmalar sonucunda, dünya genelinde yıldızı parlayan bir eğitim kurumu haline gelen Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi son yıllarda yurt dışından da öğrenci kabul ederek, daha geniş bir kitleyi bu ayrıcalıklı eğitim sistemine dahil etmeyi hedefliyor. Avrupa eğitim sistemini benimseyen Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi, modern ve bilimsel çalışmaları ile dünya üniversiteler sıralamasında üst sıralara yerleşmiş durumdadır. Bu yüzden Türkiye ve dünya genelinden birçok öğrendi bu prestijli eğitim kurumu çatısı altında yüksek eğitim almayı hedeflemektedir.

                Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi Avrupa üniversiteler birliği üyesidir ve bu üyelik mezun olan öğrencilere verilen diplomanın denklik derecesinde geçerli olmasının yolunu açmaktadır. Öğrenci Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinde eğitim almayı seçerek, bu eğitim birliğinin de kabul gördüğü eğitim sistemi içinde yer alabilecektir. Türkiye’de YÖK Kurumu tarafından da kabul gören bu diploma, öğrenciye gerek Türkiye içinde, gerekse dünyanın farklı bir bölgesinde kariyer yapabilmenin önünü açacaktır. Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinde güvenlik savunma ve barış bölümünde eğitim almayı seçen öğrenci, yıllık 2000 Euro eğitim harç bedeli ödeyerek, bu prestijli eğitim kurumu çatısı altında yüksek eğitim almanın olanaklarından yararlanabilecektir.  Diğer Avrupa ve dünya üniversitelerinin eğitim harç bedelleri ile mukayese edildiğinde bu tutarın ne kadar düşük seviyede olduğu görülmektedir.

                Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinde yüksek eğitim almayı tercih eden genç birey,  gerek eğitim aşamasında gerekse mezuniyet sonrasında bu ayrıcalıklı eğitim programının meyvelerini toplayacaktır. İtibar sahibi bir eğitim kurumundan aldığı eğitimi tamamlayarak mezuniyet sonrasında kendisine verilen diploma sayesinde kariyerinde hızla yükselebilecek ve hayatta istediği noktada daha süratli gelecektir.