+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

ÜSKÜP KİRİL METODİ ÜNİVERSİTESİ TÜRKÇE EĞİTİM FIRSATI - Makedonya Üniversiteleri

  ,

            Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi, son yıllarda yüksek eğitim alanında dünya üzerinde yıldızı parlayan eğitim kurumlarından birisi haline gelmiştir. Bunda en önemli etken, Avrupa eğitim sistemini benimseyerek hizmet vermesi, son teknolojiyi uygulamaya koyması ve her açıdan birikimli ve donanımlı öğretim görevlilerine sahip olması gösterilmektedir.

            Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinde yüksek eğitim almak isteyen Türk öğrencileri en çok kaygılandıran konu, doğal olarak dil sorunudur. İngilizce ve Makedonca bilgisi kısıtlı düzeyde olan Türk öğrenciler, bu saygınlık sahibi üniversitede eğitim almayı ne kadar isteseler de söz konusu olan farklı bir dilde eğitim almak olunca tereddüt etmektedirler. Ancak Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinde Türkçe dallarında da eğitim verilmektedir.

            Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinde Türkçe bölümlerde yüksek eğitim almak isteyen öğrencilere sözel bölümlerde eğitim verilebilmektedir. Okul öncesi öğretmenliği, sınıf öğretmenliği ve Türk dili ve edebiyatı bölümlerinde eğitim almayı kabul eden öğrenciler, bu ayrıcalıklı ve nitelikli eğitim merkezinde dünya standartlarında eğitim hakkına sahip olacaklarıdır.

            Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinde, okul öncesi öğretmenliği bölümünde eğitim almak isteyen öğrenciler, Türkçe dilinde eğitim olanağına sahip olduklarından dil sorunu yaşamadan yüksek eğitim alabileceklerdir. Öğrenci dil sorunu ile mücadele etmediği için, tüm dikkatini derslerine verebilecek ve eğitim alanında kariyer yapma imkânına sahip olacaktır. Ayrıca Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi, okul öncesi öğretmenliği alanında son yıllarda önemli atılımlar gerçekleştirmiş ve adından sıkça söz ettirmektedir.

            Sınıf öğretmenliği alanında eğitim almak isteyen ve Üsküp Kiril Metodi Üniversitesini seçen öğrenciler, tercihleri doğrultusunda Türkçe eğitim alabilmektedir. Bu sayede öğrenci hem derse olan ilgisini kaybetmemekte hem de kendisini daha iyi ifade edebilmektedir. Bu da daha sağlıklı bir yüksek eğitim imkânı olarak öğrenciye sunulmaktadır.

            Makedonya uzun yıllar boyu Osmanlı egemenliğinde kaldığı için, Türk tarihine ve Türk edebiyatına ilgi oldukça büyüktür. Edebiyat alanında eğitim almak isteyen öğrenciler, Türk dili ve edebiyatı bölümünü seçerek, tarih boyunca Türk edebiyatının gücünü fark edebilecek, dahası bunun için İngilizce ve Makedonca eğitim alma zorunluluğu ortadan kalkacaktır.