+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

Matematik Çalışmaları - Makedonya ÜniversiteleriGünümüzde matematik alanı çok sevilen ve tercih edilen bir bölüm olarak bilinmektedir ve matematik sayesinde toplum adına ilerleme kaydetmekteyiz. Matematik çalışmaları bölümü gelecek yılların sevilen bölümleri arasında yer aldığından birçok üniversite bu bölümü kendi bünyesine eklemektedir. Matematik bilgisine güvenen, sayısal derslerde beceri sahibi, akıl yürütme ve problem çözme yeteneğine sahip, temel teorik bilgileri özümsemiş kişiler bu bölümü tercih ederek matematik bilimi alanında ilerleme kaydedebilirler. Toplum adına yararlı bir şeyler yapmak ve ilerleme kaydetmek istiyorsanız matematik çalışmaları bölüm tercihi yaparak alanınızda ilerleyebilir ve gelecekte iyi noktalarda yer alabilirsiniz. Özellikle üretim ve bilişim teknolojisinde sıklıkla yararlanılan matematik bilimi her geçen gün toplumumuzda vazgeçilmez bir disiplin halini almaktadır.

Toplum olarak kalkınabilmemiz amacı ile kaliteli eğitim veren bir üniversitede bu eğitimi alabilir gelecek adına kendinizi sağlam temeller üzerine oturtabilirsiniz. Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi matematik çalışmaları alanında adını duyurmuş bir üniversite olarak sizden yıllık 3000 Euro talep etmektedir. Üniversitede verilen akademik eğitim sürecinde öğrencileri matematik bilimini araştırma ve geliştirme çalışmalarına yöneltecek eğitim ortamları sunulmaktadır. Bu bölümde temel amaç matematik çalışmaları yapan kaliteli elemanlar yetiştirmek ve geliştirilmekte olan matematik çalışmaları hakkında daha geniş bir yelpazede bilgi sunumunu gerçekleştirmektir. Matematik çalışmaları bölümünden mezun olanlar üniversitelerde, bankalarda, özel okul veya dershanelerde, devletin çeşitli kurumlarında, bilişim sektöründe, yazılım ve teknoloji sektöründe çalışabilme imkânlarından yararlanabilirler.

Matematik çalışmaları eğitimi aldığınız sürede sağlıklı ve mantıklı değerlendirme yapma yeteneğinizde gelişecek ve zihinsel, fiziksel ve duygusal gelişiminiz açısından gelişme kaydedebileceksiniz. Analitik düşünme yeteneğine sahip bireyler olarak yetiştirildiğiniz bu bölümde bilim adına önemli projelerde görev alabilir ve ülkemizin gelişmiş ülkeler seviyesine yükselmesine katkıda bulunabilirsiniz. Böyle önemli adımlar atılmasında görev almak sizi geleceğin bilim alanında adını duyuracak kişiler haline getirecektir. Kabul görülen gerçeklikten ulaşılmak istenen hedefe kadar doğru bir şekilde mantık yürüttüğünüz sürece matematik çalışmaları alanında istediğiniz başarıyı elde edebilirsiniz. Matematiğe ilgi duyan bir birey sayılarla düşünmeyi alışkanlık haline getiren ve araştırıcı- yaratıcı düşünme yeteneğini sonuna kadar değerlendirebilen kişiler arasından çıkmaktadır.