+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

Finansal Yönetim - Makedonya Üniversiteleri

1949 yılında kurulan Kiril Metodi Üniversitesi’nin Finansal Yönetim Bölümü, öğrencilerin en çok rağbet ettiği bölümler arasındadır. Globalleşen dünyadan en çok etkilenen ve aynı zamanda dünyayı yöneten sektör, Finans sektörüdür. Bu nedenle pek çok genç günümüzün ve geleceğimizin en önemli sektörüne yönelik eğitimler alarak kariyer hedeflemektedir. Finansal Yönetim Bölümü’nün senelik eğitim ücreti 2000 Euro gibi oldukça düşük bir rakamdır.

Finansal Yönetim Bölümü’ndeki öğrenciler, ekonomi ve finans konusunda son derece bilgili ve yetkin bireyler olarak yetiştirilirken, gündemi takip edeni yalnızca ekonomik değil, siyasi ve toplumsal tabloları da analiz edebilen, çözüm odaklı, rekabetçi ve analiz yeteneği gelişmiş yöneticiler yetiştirmektedir.


Öğrenciler lisans eğitimleri boyunca makro ve mikro ekonomi başta olmak üzere, iktisat ve işletme alanlarında geniş bir eğitim alırlar. İşletme finansı ve hukuk derslerinin dışında, ticaret hukuku, finansal yönetim, yönetim organizasyon ve  finansal muhasebe de gördükleri dersler arasındadır.

Finansal Yönetim Bölümü öğrencilerinin eğitimleri süresince sayısal düşünme yetileri artar ve sorunlara pratik çözümler bulma becerisi kazanırlar. Ekonomi ve finans konusunda uzmanlaşacak kadar bilgiye sahip olurlar. Finans sektöründe yöneticiler olabilmeleri için analitik zekaya sahip, modern ve ileri görüşlü, doğru kararlar alan, sorumluluk sahibi, organizasyon ve iletişim konularında becerikli bireyler olarak mezun olurlar.

Kiril Metodi Üniversitesi’nde Finansal Yönetim okuyan öğrenciler, üniversitensin saygın ve prestijli eğitimi ve dünyanın 70 ülkesinde kabul gören bir diploma veriyor olması nedeniyle oldukça şanslıdırlar. Mezun oldukları an itibariyle dünyada pek çok ülkede, pek çok firmada çalışabilmek için başvuru yapabilmektedirler.

Kiril Metodi Üniversitesi 1949 yılından beri eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. 50 bini aşkın öğrencisi bulunmaktadır. Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora programlarında eğitim vermektedir ve eğitimler ücretlidir. Bologna Eğitim Kriterleri’ni esas alan çağdaş, bilimsel ve ilkeli bir eğitim öğretim anlayışına sahiptir. Akademik personel olarak, her biri kendi alanında uzmanlaşmış, bilgi ve donanımı yüksek öğretim görevlilerine sahiptir. Kiril Metodi Üniversitesi’nde Erasmus Değişim Programı uygulanmaktadır. Konuk akademisyenler sayesinde öğrenciler bakış açılarını geliştirirken, birçok öğrenci de yurt dışında başka kültürleri tanıma ve uygulama alanında pratik yapma imkanı bulmaktadır.