+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

SOSYAL ÇALIŞMA VE SOSYAL POLİTİKA - Makedonya Üniversiteleri

 

 

            Sosyal bilimlere ilgi duyan gençlerin birçoğu yurtdışında eğitim veren üniversitelerde eğitim almayı tercih ediyor. Özellikle Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi sosyal çalışma ve sosyal politika bölümü, en çok öğrenci çeken bölümler arasında yer alıyor. Öğrencilerin bu yüksek eğitim kurumunu tercih etmelerinin en önemli sebebi, Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinin öğrenci kabulü aşamasında taban puan uygulaması olmayışıdır. Öğrenci sınav kaygısı yaşamadan ve ruhsal olarak yıpranmadan hayalini kurduğu ve kendisini en iyi şekilde ifade edebileceğine inandığı bölümde yüksek eğitim alabilmektedir.

            Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi 1949 yılından bu yana sergilediği dünya standartlarında eğitim sistemi ile dünya üniversiteleri sıralamasında üst sıralara yerleşmiştir. Kurulduğunda 3 fakülte ile yüksek eğitim hizmeti veren bu prestijli eğitim kurumu, günümüzde 21 fakülte ve 5 araştırma enstitüsü ile eğitim verme çabasına devam etmektedir. Avrupa eğitim sistemini benimseyen Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi, modern ve bilimsel eğitimi ile öğrencilerinin donanım yüklemekte ve öğrenciyi hayata hazırlamaktadır.

            Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi, Avrupa üniversiteler birliği üyesi olması sebebi ile dünya üzerinde geçerli denklik derecesinde diploma sahibi olma olanağını öğrencilerine sunmaktadır. Öğrenci aldığı yüksek eğitim sonrasında sahip olduğu diploması ile gerek Türkiye içinde gerekse dünyanın farklı bir bölgesinde kariyer yapabilmektedir.
Üsküp Kiril Üniversitesinde sosyal çalışma ve sosyal politika bölümünde eğitim almak öğrenci için her açıdan daha çok avantaj sağlıyor. Öğrenci dünya standardında yüksek eğitim almak için yıllık sadece 2000 Euro eğitim harç bedeli ödüyor. Günümüzde Türkilerdeki vakıf üniversiteleri ve yurtdışındaki üniversitelerin yıllık eğitim harç bedeli 10.000 Euro’dan başlıyorken, öğrenci seçimini Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinden yana yaptığında maddi açıdan fazla yıpranmamış oluyor.

            Sosyal çalışma ve sosyal politika alanında eğitim almak isteyen genç bireyler, Üsküp Kiril Metodi Üniversitesini seçerek, dünyanın en iyi sosyolog ve öğretim görevlilerinden yüksek eğitim alma imkânı bulacaklar ve geleceğe donanımlı olarak hazırlanabilecekler. Mezun olduklarında artık önlerinde onları bekleyen aydınlık ve başarılı geçecek bir iş hayatı bekliyor olacak.