+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

ARNAVUTÇA ÖĞRETMENLİĞİ - Makedonya ÜniversiteleriÜsküp Kiril Metodi Üniversitesinde Arnavutça öğretmenliği bölümü okumak isteyen öğrenciler, her açıdan diğer üniversitelerde eğitim alan arkadaşlarında avantajlı konuma yükselmektedirler. 1949 yılında 3 fakülte ile eğitim hizmeti vermeye başlayan Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi, günümüzde 21 fakülte ve 5 araştırma enstitüsü ile eğitim olanağı sağlamaktadır.  Geçen yıllar içinde kendisini ve eğitim prensibini yenileyerek, günün şartlarına uydurarak gelişen prestij sahibi bu okul öğrencilerin yeni yükselen yıldızı olma durumundadır.


Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi taban puan zorunluluğu olmadan öğrenci kabul etmekte ve bu özelliği sayesinde dünya genelinde 70 ülkeden gelen öğrencilere eğitim olanağı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra Avrupa eğitim sistemini benimsemiş olan Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi, geleceğin birikimli ve donanımlı bireylerinin eğitim ihtiyacını karşılamakta ve her mezun ettiği öğrenci, kariyer yapabilme imkânı bulmaktadır.Avrupa üniversiteler birliği üyesi olan Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi,  eğitim sürecini tamamlayıp mezun olan öğrencilerine denklik derecesinde diploma olanağı sunmaktadır. Öğrenci, YÖK Kurumu tarafından da kabul gören denklik derecesinde diploması ile ister Türkiye içinde, isterse dünyanın farklı bir bölgesinde kariyer planı yapabilmekte ve bu planı uygulamaya koyabilmektedir. Bunun bilincinde olan öğrenci, kendisini ve geleceğini güvencede hissetmekte ve tüm dikkatini eğitimine vermektedir.
Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinde Arnavutça öğretmenliği eğitimi almayı tercih eden öğrenci, yıllık harç bedeli olarak 2000 Euro ödemesi yeterlidir. Diğer Avrupa üniversitelerinde eğitim harç bedellerinin ne kadar yüksek olduğu herkesçe bilinmektedir. Türkiye’de bile vakıf üniversitelerinin eğitim harç bedelleri 10.000 Euro’dan başlarken, Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi eğitim harç bedellerini olabilecek en makul seviyede tutmaktadır. Bunun amacı daha fazla genç bireye dünya standartlarında yüksek eğitim imkânı sunmaktır.Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinde eğitim almak isteyen öğrenci, Arnavutça öğretmenliği bölümünü seçtiğinde ne derece mantıklı bir karar aldığını fark edecektir. Arnavutçayı ve Arnavutça öğretmenliği yapmayı bu topraklarda öğrenen genç birey, tam anlamı ile konuya vakıf olabilecek ve eğitim süreci bittiğinde önüne iş imkânları sıralanacaktır. Bu ayrıcalığın farkında olarak daha hırslı ve azimli olarak kariyerinde yükselen birey, Makedonya topraklarında aldığı eğitimin gücünü kavrayacaktır.