+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

Trombon Bölümü - Makedonya Üniversiteleri

 

Kiril Metodi Üniversitesi Trombon Bölümü’nde öğrencilerin müzik yetenekleri çaldıkları enstrüman doğrultusunda ileri seviyeye taşınmaktadır. Donanımlı akademisyenler sayesinde ileri seviyede verilen müzik eğitimleri öğrencilerin mezuniyet sonraki hayatlarını son derece olumlu etkilemektedir. Temel müzik eğitimleri dışında öğrencilere enstrümana hakimiyet kuracakları teknik, detaylı bilgiler ve solo eğitimler verilir. Trombon hem solo çalışmalara hem de orkestra çalışmalarına uygun olduğundan uygulamalı dersler farklılık gösterir. Trombon Bölümü’nün yıllık eğitim ücreti 1300 Euro’dur.

Öğrenciler Trombon Bölümü’nde doğru tutuş ve doğru üfleme teknikleri öğrenirken, batı müzisyenlerinin bestelerine hakimiyet sağlar ve repertuar oluştururlar. Stüdyo çalışmaları yapıldığı gibi aynı zamanda üniversite bünyesinde yapılan çeşitli etkinliklerde sahne alabilir ve gösteri yapabilirler. Bu da üniversite hayatının sosyal anlamda zenginliğine katkıda bulunan önemli bir özellik. Trombon Bölümü’nden mezun olan öğrenciler orkestralarda çalışabilir ya da solo müzik yapabilirler. Aynı zamanda konservatuarlarda öğretmenlik ya da akademik kariyer de yapma şanslarına sahiptirler.

Kiril Metdoi Üniversitesi 1949’dan beri eğitim hayatına ilerici ve çağdaş bir anlayışla devam etmektedir. Kurulduğunda 3 fakültesi bulunan üniversitenin şu an 21 fakültesi ve bu fakültelere bağlı çok sayıda ana sanat dalları bulunmaktadır. Bu da öğrenci çeşitliliği kadar eğitimde kaliteyi de artırmaktadır. Akademik olarak da her biri alanında yetkin öğretim görevlileri sayesinde eğitim kalitesi artmaktadır.

Kiril Metodi Üniversitesi’nde eğitim ücretlidir ancak, bölümlerin senelik ücretleri son derece ekonomik rakamlardır. Üsküp ve Makedonya da oldukça ucuz olduğundan, öğrenciler için çok çekici bir seçenek oluşturuyor. Kiril Metodi Üniversitesi’nin eğitim dili Makedonca’dır. İngilizce eğitim veren bölümlerin olduğu üniversitede, İngilizce hazırlık sınıfları da bulunmaktadır. Eğitim standardı AB ile uyumlu olmasının dışında, Bologna Eğitim Kriterleri’ne uygun bir eğitim programı sürdürülmektedir.

Kiril Metodi Üniversitesi Makedonya’nın en iyi üniversitesi olmakla kalmayıp, dünyada çok sayıda ülkenin de tanıdığı prestijli bir üniversitedir. Türk öğrencilerin de son derece ilgi gösterdiği üniversitede 50 binden fazla öğrenci okumaktadır. Bugüne dek 130 binden fazla mezun vermiş üniversitenin 5  tane de Araştırma Enstitüsü bulunmaktadır. Lisans programlarının dışında, lisans üstü ve doktora programları da bulunmaktadır.