+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

Güç, İletişim Ve Yönetim - Makedonya Üniversiteleri

            Geleceğin meslek dalları arasında yer alacak olan güç, iletişim ve yönetim bölümlerinden herhangi birinde okumak istiyorsanız Üsküp Kiril Üniversitesi’ni tercih etmeniz önerilmektedir. Güç, iletişim ya da yönetim alanlarına olan ihtiyaç ülkemizde giderek artış göstermektedir. İletişim alanında iletişim uzmanlığı, yönetim alanında özel ya da kamu kuruluşlarında idarecilik ve güç alanında elektrik ile ilgili bir bölümde uzmanlık yapabilir ve iyi noktalara gelebilirsiniz. Bu üç alandan herhangi birinde ilerleme kaydedebilmek amacı ile size verilen teorik bilgileri çok iyi bir şekilde almanız gerekmektedir. Yönetim alanında alacağınız dersler arasında yerel yönetimlerin işleyişi, ekonomik işlemlerin analizi, küresel yapılanmalar, yönetim fonksiyonları, politik konularda nasıl fikir yürütüleceği, kamu maliyesi işlemleri, hukuki sorumluluklar yer almaktadır. Yönetim alanında okuyarak iyi bir yönetici kadrosunda gelecek adına kararlar alabilir; ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayabilirsiniz.

            İletişim alanında okumanız sonucunda da geleceğin saygın meslek dallarından birini icra edebilirsiniz. Bu alanda okumanız sonucunda medya ve iletişim sistemlerinde, televizyon haberciliği ve programcılığında ve radyo yayını yapan iletişim merkezlerinde çalışabilme olanağından yararlanabilirsiniz. Bu alanda okuyup mezun olduktan sonra aynı zamanda editör, yönetmen, yapımcı ve muhabir olabilme olanaklarını iyi bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Medya insanların her zaman takip ettiği bir iletişim sistemi olduğundan dolayı bu alanda çalışarak insanların sizi takip etmesi ve gerçek ortamda çalışabilmeniz sonucunda gelecek nesiller arasında tanınabilirliğinizi arttırabilirsiniz. İletişim alanından iyi derecede mezun olmanız durumunda çeşitli iletişim operatörlerinin çağrı merkezlerinde ya da internet ortamında yer alan sitelerde canlı destek hatlarında müşteri temsilcisi olarak da çalışabilme imkânlarınız bulunmaktadır. Bu alanlar yetişmekte olan nesillerin en çok kullandığı alanlar olduğundan dolayı mesleki kariyeriniz saygın noktalarda olacak ve bu durum sizi son derece memnun edecektir.

Güç bölümünde okumayı tercih etmeniz durumunda genel olarak elektrik ile ilgili mühendislik fakültelerinde yükselebilirsiniz. Özellikle elektrik- elektronik iletişim uzmanı, iletişim konusunda problem yaşanan yerlerde elektrik sorunlarını gidermede görev alma ülkemizde iletişim konusuna yoğun talep olduğu sürece devam edeceği için geleceğin meslek dallarından birinde görev alma ihtimaliniz artmaktadır. Bu bölümlerden herhangi birini Üsküp Kiril Üniversitesi’nde okumak isterseniz yıllık 1500 Euro’luk bir ödeme yapmanız gerekmektedir.