+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

GİTAR BÖLÜMÜ - Makedonya ÜniversiteleriDünyanın her yerinde gitar çalan insanlara rastlamak mümkündür. Ancak bunların çok azı gerçekten dünya çapında adını duyurmayı başarmıştır. Bu başarılarını arkasında tabii ki yetenekleri büyük rol oynamaktadır. Ancak aldıkları eğitim de göz ardı etmek mümkün değildir. İyi bir üniversitede iyi bir gitar bölümünde okumanın sağladığı avantajları saymak bile gereksiz. Bu üniversitelerden en güzel örnek Üsküp Kiril Metodi üniversitesidir. İnsanlar Üsküp Kiril Metodi üniversitesi gitar bölümünden mezun olduklarında dünya çapında isimlerini duyurmak için iyi bir başlangıç yarabileceklerdir. Çünkü bütün üniversitelerde öğrenciler için çok farklı ve yararlı aktiviteler yapılıyor. Öğrenciler konserlere götürülüyor, oradaki profesyonel gitarcıları dinleme fırsatı yakalamış oluyorlar. Bunun yanı sıra gruplar oluşturuluyor ve öğrencilerin gitara daha iyi alışması sağlanıyor. Bütün bunlar gitar bölümünde okuyan öğrencilerin tecrübe kazanmaları için yapılıyor.

Çok az sayıda üniversite Üsküp Kiril Metodi üniversitesi gitar bölümünde olduğu gibi güzel bir tecrübe kazandırıyor. Buradan mezun olan öğrenciler şu anda dünyaca ünlü orkestralarda yer almakta veya başarılı gruplara gitarist olarak eşlik etmektedirler. İşte bütün bu kişilerin başarılarının ardında Üsküp Kiril Metodi üniversitesinde aldıkları eğitim yatmaktadır. Üstelik bu üniversitenin gitar bölümüne kayıt olmak için sadece yıllık 1300 Euro para yatırmak yeterlidir. İşte sadece bu kadar paraya iyi bir üniversite hayatı yaşayabilmek ve mezun olunca kolayca iş bulabilmek mümkündür.

Gitar bölümünde okumak herkese kolay gibi görünür. Dolayısı ile pek çok öğrencinin ilk tercih ettiği bölümlerin başında gelir. Ancak sanıldığının aksine bu hiç de kolay değildir. Çünkü gitar eğitimi veren çok sayıda üniversite mevcut. Her sene bu bölümlerden çok sayıda öğrenci mezun oluyor. Ancak örenciler mezun olduktan sonra hayal kırıklığı ile karşılaşıyorlar. Çünkü bu kadar çok öğrenci için yeterince iş alanı olmuyor. Dolayısı ile işverenler öncelikli olarak iyi eğitim almış öğrencileri seçiyorlar. Burada öğrencinin okuduğu üniversite devreye giriyor. Ve o öğrenci ya da mezun Üsküp Kiril Metodi üniversitesi gibi güzel bir üniversitenin gitar bölümünden mezun olmuşsa diğer insanlara göre çok daha kolay iş bulabilecek ve tercih edilecektir.