+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

BAĞ VE ŞARAP - Makedonya Üniversiteleri


Şarap üretimi ve pazarlamasının günümüzde en popüler meslekler arasında yer aldığını herkesçe bilinmektedir böylesine keyifli ve ilginç bir ortamda kariyer yapmak her genci hayalidir. Günümüzde bağ ve şarap konusunda yükseköğretim alanların sayısı bu yüzden artmıştır. Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında üniversiteler bağ ve şarap bölümleri açarak, öğrencilere bu yönde eğitim olanağı sağlamaktadır.

Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi bağ ve şarap bölümünde eğitim almak isteyen gençlere kapılarını açıyor. Her yıl yurtdışından öğrenci kabul edip eğitim olanağı sağlayan Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi, eğitim alanında dünya standartlarını yakalamıştır ve uygulamalarına her geçen yıl bir yenisini ilave etmektedir. Bağ ve şarap konusunda uzman öğretim görevlileri tüm bilgilerini öğrencilerine aktararak, geleceğin bağ ve şarap uzmanlarının yetişmesinde yardımcı olmaktadır. Tarım alanındaki son gelişmeler eğitim çerçevesinde uygulamaya koyularak, öğrencilerin pratik yapmalarına imkân sağlanmaktadır.

             Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinde bağ ve şarap bölümünde eğitim almak isteyen öğrenciler, diğer Avrupa üniversiteleri ile mukayese edildiğinde çok daha düşük ücret ödemektedir. Günümüzde Türkiye’deki vakıf üniversitelerinin harç bedellerinin ne kadar yüksek olduğu düşünülürse Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi eğitim almak için tercih edilmesi gereken en uygun eğitim kurumudur.  Bağ ve şarap bölümünde eğitim alacak öğrenciler Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinde yıllık 2000 Euro harç bedeli ile eğitim almaktadırlar. Öğrenciler dünya standartlarında eğitim alırken, aynı zamanda fazladan maddi bir külfetten kurtulmakta ve tüm dikkatlerinin eğitim sürecine verebilmektedirler.

                Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi Avrupa eğitim sistemini benimsemiştir ve bu sistemi uygulamaktadır. Öğrenci Avrupa’nın ortasında dünya standartlarında eğitim imkânı elde ederken, şarapçılığın doğduğu bu topraklarda bu işi uzmanlarından öğreniyor olmanın rahatlığını yaşayacaktır.
Üniversite eğitimi almak için Üsküp Kiril Metodi Üniversitesini tercih eden öğrenci, hem uzun yıllar Osmanlı İmparatorluğuna bağlı kalmış bu topraklarda yabancılık hissetmez hem de Avrupa standartlarında modern eğitim alma fırsatı yakalar. Bilimsel çalışmaları yerinde görüp analiz etme imkânı yakalayan öğrenci, gelecekteki meslek hayatına 1-0 önde başlar ve hızla kariyer yapma imkânına sahip olur.