+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

Bilgisayar Donanım Mühendisliği ve Elektronik - Makedonya Üniversiteleri


Bilgisayar çağımızın en önemli gerekliliklerinden biridir. Teknolojiye meraklı olanlar genellikle bilgisayarla ilgili bölüm tercihleri yaparak üniversite hayatlarında bu alanda ilerleme kaydetmek istemektedirler. Bilgisayarın teknik özellikleri ve bilgisayar yazılımları ile ilgili bilgi sahibi olan bireyler bilgisayarın donanımsal özellikleri ile ilgilenmeye başlamaktadırlar. Özellikle ülkemizde şu sıralar bilgisayarın donanımsal özelliklerinin geliştirilmesine yönelik herhangi bir çalışma yapılmadığı için bilgisayar donanım mühendisliği gelecekte önemli olacak olan bir meslek dalı haline gelmiştir. Bu nedenle bilgisayar yazılım ve donanım özelliklerinin bütünleştirilerek eğitim alabileceğiniz bu bölüm tercihi sizleri geleceğini iyi noktalarında çalışabilme imkânı oluşturacaktır.

Bilgisayar donanım mühendisliğinin bilgisayar üzerinde uğraş alanları arasında donanım parçalarının üretiminin nasıl olacağı, bilgisayar montajının gerçekleştirilmesinin nasıl olacağı ve devre- kart tasarım işlemleri yer almaktadır. Bilgisayar donanım mühendisliği ile uğraşanlar bilgisayarda yer alan çip parçalarının tamir işlemi ile de ilgilenmektedirler. Bilgisayarın donanımı ile ilgili teorik bilgileri öğrenmeniz durumunda ülkemizde gelecek zamanlarda önem taşıyacak olan alanda bilgi sahibi olabilir ve kendinize sağlam bir iş alanı oluşturabilirsiniz. Elektronik bölümü de son zamanların en çok tercih edilen bölümleri arasında yer almaktadır. Bu bölümde elektronik devreler ve sistemleri, telekomünikasyon, elektromanyetik alan- mikrodalga, elektrik ile çalışan makineleri inceleme, makinelerde yer alan kontrol ve kumanda sistemleri gibi dersler verilerek kişilerin elektronik konusunda teorik bilgileri tam olarak almalarına rehberlik edilmektedir.

Elektronik bölümünde aynı zamanda uygulama yapmanız amacı ile elektrik tesisatının yer aldığı laboratuar imkânları da sunulmaktadır. Mikro kontrolcüler, elektronik, temel devre ve birçok bilgisayarın yer aldığı laboratuar imkânları sizlere sunularak üniversitemizde kendinizi geliştirmenize olanak tanınmaktadır. Üsküp Kirli Metodi Üniversitesi önümüzdeki zamanlarda iş alanının genişleyeceği elektronik ve bilgisayar donanım mühendisliği bölümlerinde kaliteli akademik eğitim almanız açısından önem taşıyan bir üniversite konumundadır. Bu bölümlerden herhangi birinde okumayı düşünüyorsanız yıllık 1500 Euro’luk bir ödeme yapmanız gerekmektedir. Bu üniversitede elektronik ve bilgisayar donanım mühendisliği alanlarında alacağınız eğitim oldukça keyiflidir ve gelecekte bu mesleği icra ederken iyi ki bu üniversitede okumuşum diyebileceğiniz bir üniversite konumundadır.