+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

KİRİLİ METODİ ÜNİVERSİTESİ MAKEDON EDEBİYATI VE GÜNEY SILAV EDEBİYAT BÖLÜMÜ - Makedonya Üniversiteleri

    
Makedon Edebiyatı ve Güney Slav edebiyatı Bölümü Dalı 1985-1986 eğitim ve öğretim yılında eğitim ve faaliyetlerine başlamıştır. Güney Slav dillerinin doğu grubundan bir dili olan Makedon dili Makedonya Cumhuriyeti'nin resmî dilidir.Yükseköğretim kanununa uygun olarak faaliyet gösteren üniversite ayrıca öğrenciler son derece uygun fiyatlar ile eğitim görebilmektedirler. Makedon Edebiyatı ve Güney Slav edebiyatı Bölümünde okuyabilmek için, yüksek gelir düzeyi, ya da bir sınavda yüksek bir başarı gerekmemektedir. Liseden mezun olmuş tüm gençler, hiçbir sınava tabi tutulmadan   Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi Makedon Edebiyatı ve Güney Slav edebiyatı Bölümüne girebilmekteler.

 Makedonya üniversitesi Makedon Edebiyatı ve Güney Slav edebiyatı Bölümü eğitim almanın senelik bedeli, tüm masraflar dâhil, 2000 Euro. Türkiye’de ise bu rakam neredeyse 1 yıllık dershane eğitim bedeliyle aynıdır. Makedon Edebiyatı
ve Güney Slav edebiyatı Bölümü ve diğer tüm bölümlerde lisans ve yüksek lisans alanında eğitim görebilen öğrenciler doktora gibi akademisyen öğretim görevlisi olma imkânına sahiptir.

Makedon Edebiyatı ve Güney Slav edebiyatı bölümünden mezun olanlar bu diploma ile ise dünyanın pek çok ülkesinde geçerli olduğu için dünyanın pek çok ülkesinde iş imkânı bulabilmektedir.  Uyum ve üniversite AB modeli ile çalışma programları uyumluluğu ve Modern interaktif eğitim yöntemleri ile Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi Dünya’nın en Prestijli üniversiteleri arasında yer almaktadır. Bu  üniversitenin Makedon Edebiyatı ve Güney Slav edebiyatı bölümünden mezun olan kişilerin diplomaları, Türkiye’de ve tüm Avrupa Birliği ülkelerinde tensip ve kabul görmektedir. Ayrıca, Makedon Edebiyatı ve Güney Slav edebiyatı bölümü öğrencileri eğitim hayatlarının sonrasında da Slav dillerinin tamamına hâkim olarak, yabancı dil konusunda da bir adım önde olacak ve kariyer yönünden de geleceğinizi çok daha güvenli bir şekilde  planlayabileceksiniz. Kaliteli bir yükse öğrenim hayatı ile yaşamınıza gerçek anlamda bir değer katmak istiyorsanız bu bağlamda çağdaş ve modern eğitim sistemi ile Makedon Edebiyatı ve Güney Slav edebiyatı bölümü sizin için en doğru tercihlerden biri olacaktır.