+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

ÜSKÜP KİRİLMETODİ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ DEĞİŞİM PROGRAMLARI - Makedonya Üniversiteleri

 

 

            Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi, yüksek eğitim olanağı sağladığı öğrencilerini tam donanımlı olarak hayata hazırlamaktadır.  Sadece derslik ve okul içinde aldığı bilgiler ile sağlıklı bir gelecek inşa etmenin ne derece zor olduğunun farkında olan Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi, öğrenci değişim programları ile öğrenciyi farklı coğrafyalar üzerinde farklı deneyimler kazanmasının önünü açarak ufkunu açmaktadır.

            Üsküp Kiril Metodi üniversitesi, eğitim olanağı sağladığı gençlerden belli bir seviye üzerinde olanları öğrenci değişim programlarına dâhil ederek kendilerini her açıdan geliştirmek için imkân sunmaktadır. Erasmus programı adı verilen öğrenci değişim programlarında öğrencinin eğitim aldığı üniversitenin değişim anlaşması bulunan üniversiteler ile uluslararası değişim sürecidir. Öğrenci değişim almak istediği üniversitenin akademik takvimine göre 3 ay ile 12 ay arasında değişen programa dâhil olabilmektedir. Ayrıca staj imkânı sağlayan bu uygulama öğrencinin farklı bir coğrafya ve farklı bir kültürde pratik yapmasına imkân sağlamaktadır.

            Öğrenci değişim programlarının diğer bir amacı öğrenciye faklı eğitim ortamlarında bulunarak mukayese yapabilme olanağı sağlamasıdır. Bu süre içinde yeni arkadaşlıklar edinebilen öğrenci farklı bir eğitim sistemi içinde bulunarak kendi donanımını geliştirebilir. Değişim aldığı ülkede gördüğü eğitim boyunca iş bağlantıları gerçekleştirebilir ve geleceğine dair plan hazırlayabilir.
Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi öğrenci değişim programlarına dâhil olan ve öğrenci değişimi anlaşması olan Türkiye ve Avrupa’nın birçok ülkesindeki üniversiteler ile öğrenci takası yapabilmektedir. Türkiye içinde eğitim almak isteyen bir öğrencinin Erasmus olanaklarının kısıtlı olmasına rağmen Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi son yıllarda Erasmus alanında birçok üniversite ile anlaşma yapmış ve öğrenci takası gerçekleştirmiştir. Erasmus programına dâhil olan öğrenciler program bitiminde daha bilgili ve daha donanımlı olarak geri dönmektedir.

            Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi, yurt dışından gelen birçok öğrenciye eğitim imkânı sağlarken, öğrencinin farklı açılardan vizyonunu genişletmek için uygulana öğrenci değişim programlarına dâhil olmuştur. Burada amaç tam donanımlı ve birikimli nesiller yetiştirmektir. Öğrenci Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinde eğitim almayı tercih ederek böylesine ayrıcalıklı ve prestijli eğitim olanaklarından yararlanabilecektir.