+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

ÜZÜM BAĞLARI VE BAHÇELERİ - Makedonya Üniversiteleri

 

            Toprak ile ilgilenmeyi seven, doğa ile iç içe bir iş hayatı olsun isteyen gençler günümüzün yükselen mesleklerinden üzüm bağları, bahçeleri ve şarapçılık alanında eğitim görmeyi tercih ediyor. Bu durumu fark eden üniversiteler artarda üzüm bağları ve bahçeleri bölümleri açarak, öğrencilere ilgi duydukları bir alanda kariyer yapabilme imkân sağlıyor.  Yurt dışında ise bu alanda en iyi eğitim Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinde veriliyor.

            Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi 1949 yılından bu yana eğitim alanında ciddi adımlar atmış, prestijli bir eğitim kurumu olmanın bilinci ile her geçen yıl eğitim prensiplerini yükseltiyor ve bu yönü ile öğrencilerin ilgisini çekiyor. Avrupa eğitim sistemini benimseyerek uygulayan Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi, geleceğe tam olarak donanımlı bireyler yetiştirmek için hem teknolojideki son yenilikleri uygulamaya alıyor hem de konusunda uzman, birikimli ve vizyon sahibi öğretim görevlilerini bilgiye aç öğlenciler ile buluşturuyor.

            Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinde üzüm bağları ve bahçeleri bölümünde eğitim almak isteyen öğrenciler, diğer Türkiye vakıf üniversiteleri ve Avrupa üniversitelerinde eğitim alacak arkadaşlarından daha çok avantaj sahibi oluyor. Şöyle ki; Avrupa ve vakıf üniversitelerinin birçoğunda yıllık harç bedeli ortalaması 10.000 Euro civarında iken, Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinde yıllık harç bedeli 2000 Euro civarında uygulanıyor. Yani öğrenci Üsküp Kiril Metodi Üniversitesini tercih ederek, fazladan bil maddi sıkıntı yaşamadan dünya standartlarında eğitim alabiliyor.

            Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinde Üzüm Bağları ve Bahçeleri bölümünde eğitim alacak öğrenciler, Avrupa’nın ortasında üzüm ve şarap sektörünün kalbinin attığı noktada eğitim alırken, en güncel bilgiler ile donatılıyor ve bu bilgileri uygulamaya koyarak pratik yapma imkânı buluyor.

Dünya üniversiteleri sıralamasında üst sıralara yerleşen Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi, ayrıcalıklı eğitim olanaklarından daha fazla öğrencinin faydalanabilmesi için eğitim harç bedellerini düşük seviyede tutuyor ve bu özelliği sayesinden dünyanın dört bir tarafında öğrencilerin ilgi odağı oluyor. Öğrenci gelecekteki iş hayatına böylesine saygın bir eğitim kurumunda hazırlanırken özgüven ile hareket ediyor ve kendisini ifade etme olanağı buluyor.