+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

Viyolonsel Bölümü - Makedonya Üniversiteleri

Viyolonsel Bölümü, yaylı çalgılar grubundan olan viyolonsel enstrümanının eğitimini amaçlamaktadır. Öğrencilerinin iyi birer müzisyen ve virtüöz olmasını hedefleyen öğretim üyeleri viyolonsel dersinde, öğrencilerine ileri derecede müzik eğitimi ve ileri teknikler verirler.
Öğrencilere doğru bir oturuş ve doğru duruş eğitimi verirler. Viyolonsel konusunda ileri derecede bilgi sahibi olan öğrenciler eğitimleri boyunca klasik batı müziği ile ilgili bestecileri ve bestelerini, stillerini en iyi şekilde öğrenir ve uygularlar. Repertuar oluşturmak ve müzikal açıdan doğru yorum yapabilmek aldıkları eğitimin bir parçasıdır. Öğrenciler hem fiziksel, hem ruhsal eğitim almış olurlar. Bilgi ve teknik anlamda en üst seviyeye çıkarlar.

Viyolonsel Bölümü’nden mezun olan öğrenciler orkestralarda görev alabilirler. Aynı zamanda konservatuarlarda öğretmenlik yapabilirler ve üniversitede lisans üstü eğitimlerini ve doktora çalışmalarını yaparak akademik kariyer de yapabilirler. Viyolonsel Bölümü’nün eğitim ücreti 1300 Euro’dur.

Kiril Metodi Üniversitesi, Makedonya’nın Üsküp şehrinde bulunmaktadır ve ülkenin en saygın üniversiteleri arasında yer alır. Dünyada da prestijli bir yere sahip olan Kiril Metodi Üniversitesi 70’ten fazla ülke tarafından tanınmaktadır. 21 fakülteye sahip olan üniversitenin aynı zamanda kendisine bağlı olarak 5 araştırma enstitüsü bulunmaktadır. Eğitim dili Makedonca’dır ve İngilizce eğitim verilen bölümler de bulunmaktadır. Çok sayıda yerli ve yabancı öğrencinin de okuduğu üniversitensin mevcut öğrenci sayısı 50 binden fazladır. Bugüne dek 130 binden fazla öğrencinin mezun olduğu Kiril Metodi Üniversitesi’nin lisans, yükseklisans  ve doktora programları bulunmaktadır.

 

Eğitimde Bologna Kriterleri’ni esas alan üniversitenin çağdaş ve ilerici eğitim anlayışı öğrencilerin sosyal hayatlarına da yansımaktadır. Pek çok spor, sanat ve kültürel etkinliklerin, festivallerin ve eğlencelerin düzenlendiği üniversitede, teknolojik alt yapı da oldukça iyidir. AB standartlarında öğretim yapan üniversitenin eğitimi paralıdır ancak, bölümlerin senelik ücretleri oldukça sembolik rakamlardır. Bu nedenle pek çok öğrenci Kiril Metodi Üniversitesi’ni tercih etmektedir.

Örencilerin Erasmus Değişim Programı vasıtasıyla başka ülkelere gidip; farklı kültürler keşfetme şansları olmaktadır.Aynı şekilde konuk akademisyenler de üniversiteye gelip derslere girmektedirler. Kiril Metodi Üniversitesi’nde kaliteli ve Avrupa Standartları’nda okumak isteyenler, başvuru tarihlerini kaçırmadan müracaat edebilirler.