+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

MATEMATİK-FİZİK - Makedonya Üniversiteleri

                                                                       
                Balkanlar’ın tarihi güzellikte olan ülkesi Makedonya’da bulunan ve ülkenin en büyük Üniversitesi unvanına sahip olan Üsküp Kiril Üniversitesi, 1949 yılında eğitim hayatına başlamıştır. Eğitim hayatına 3 fakülte şeklinde başlayan bu inanılmaz üniversite günümüzde 21 eğitim fakültesi ve 5 araştırma enstitüsü ile öğretim hayatına devam etmektedir.

                Yıllık eğitim ücreti 3000 Euro olan Matematik-Fizik bölümü Doğa Bilimleri ve Matematik fakültesine bağlı olarak eğitimini gerçekleştirmektedir.  Gelişmiş düzeyde olan ve iyi bir kadrosu olan üniversitede verilen müfredat Avrupa Birliğine uygun olmaktadır. Eşsiz güzellikte ve kalifiye öğretmen kadrosu ile gelişmiş düzeyde eğitim veren Matematik-Fizik bölümünün asıl amaçlarından birisi geleceğe yönelik nitelikli öğretmenler yetiştirebilmektir. Bu amaç gereğince yapılmış olan çeşitli eğitim programları bulunmaktadır. Matematik-Fizik bölümünü okuyan öğrenciler üniversite bittikten sonra seçkin özel ve resmi eğitim kurumlarında öğretmenlik yapabilmektedirler. Bu bölümü bitirdikten sonra ki tek meslek öğretmenlik olmamakla birlikte bilişim teknolojileri, finans, üniversitede araştırma görevlisi, bankacı, özel sektörde sigortacı ve bunun gibi daha birçok önemli ve güzel alanlar da çalışabilmektedir.


Kalifiye kadrosu ile gelişmiş düzeyde eğitim ve öğretim veren Üsküp Kiril Üniversitesinde günümüzde 50.000’i aşkın öğrenci vardır ve üniversitenin kapasitesi çok iyi bir şekilde gelişmiştir. Prestij ve diplomasi bakımından 75 in üzerinde ülke tarafından tanınan ve kabul edilen bu harikulade üniversite 130.000 bin üzeri mezun vermiş ve 5.000 bin üstünde de yüksek lisans çıkarmıştır.Üsküp Kiril Metodi Üniversitesinin eşsiz ve gösterişli kampüsünde eğitim alanından başka çeşitli faaliyetleri arasında spor, sanat, gelişmiş düzeyde ve farklı çeşit güzellikte olan eğlenceli yarışmalar bulunmaktadır.

      Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi ‘nde eğitim gören öğrenciler aldıkları ilk eğitim dışında istekleri doğrultusunda akademik kadroların kapıları açılmaktadır. Ön lisans ve Yüksek lisans yapan çeşitli düzeyde ki öğrenciler doktoraları dâhilinde akademik kadrolardan yararlanabilmektedir.
Makedonya’nın en güzel devlet üniversitesinde eğer geleceğe dair planlarınız varsa, kariyer hayatı düşünüyorsanız ve hayallerinizin peşinden gitmek istiyorsanız Eurostar Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık hatlarına başvurabilir ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.