+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

E-teknolojilerin uygulanması - Makedonya Üniversiteleri


İnternetin yaygın olarak kullanıldığı günümüzde web tabanlı uygulamaların dizayn işleminde e- teknolojilerden yararlanılmaktadır. E- teknoloji uygulamaları bileşen tabanlı, güvenlik ve internet standartları teknolojileri olmak üzere çeşitlere ayrılmaktadır. Her bir teknoloji uygulaması insanlar için farklı faydalar sağlamaktadır. Web alanında çalışma yapan mühendisler CORBA, COM/ DCOM, .NET, MTS ve Java Bean’lerden yararlanmaktadırlar. E- teknolojide güvenlik alanında yararlanmak isteyen kişiler için şifreleme standartları programı ve fiziksel firewallar hakkında bilgi sahibi olmaları amacı ile eğitim verilmektedir. E- teknolojilerin uygulanmasında internet standartları kümesinde HTML ve XML etiket dilleri hakkında gereken eğitimi alarak bilgisayarda bu dilleri sorunsuz bir şekilde kullanabilmenize yardımcı olunmaktadır.

Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi e- teknolojilerin uygulanması alanında kaliteli eğitim vermektedir. Bu alanda eğitim almak ve kendinizi geliştirmek istiyorsanız üniversitemizin bilişim fakültesine kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir. Üniversitede 3- 4 yıl boyunca alacağınız eğitim için her yıl 2000 Euro’luk bir ödeme yapmanız gerekmektedir. Yapacağınız ödeme sonucunda alacağınız akademik eğitimle geleceğin parlak e- teknoloji uygulaması uzmanlarından birisi olabilirsiniz. Üniversitemiz verdiği eğitimi uygulamanız amacı ile size uygulama ders imkânları da sunduğundan kendinizi geliştirmeniz mümkün olacaktır. Yaşadığımız çağ bilgi ve iletişim çağı olduğundan dolayı bizim için büyük önem taşıyan e- teknoloji uygulamalarını iyi bilen ve kullanan kişilere duyulan ihtiyaç zaman içerisinde artacaktır. Bu nedenle bu uygulamalar hakkında en iyi şekilde bilgi sahibi olmak ve bu bilgiyi kullanabilmek amacı ile e- teknoloji uygulamaları konusunda akademik eğitim alıp kendimizi geliştirebiliriz.

Özellikle insanların bilim ve mühendislik alanında yararlandıkları teknoloji günümüzde farklı yöntemlerle gelişmekte ve bu gelişmeleri en doğru şekilde uygulayarak hayata geçirmek insanlara yarar sağlaması açısından önem taşımaktadır. Bu nedenle e- teknoloji uygulamalarına bilimsel uygulamalarda çok ihtiyaç duyulmaktadır. Bu bilgiler doğrultusunda kendinizi e- teknolojilerin uygulanması alanında geliştirmek gelecekte çalışacağınız iş konusunda sıkıntıya düşmemenizi sağlayacaktır. Hızla gelişen teknolojiye karşın toplumda kendinizi geliştirebilmek amacı ile edineceğiniz bilgi, beceri ve tutumları hayata geçirebilmek için Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi’nde alacağınız akademik eğitim aşamalarını içselleştirmeli ve meslek hayatınızda aranan kişi olmalısınız.