+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

İspanyolca Bölümü - Makedonya Üniversiteleri

 

İspanyolca dünyada en çok konuşulan dillerin başında geliyor. Kiril Metodi Üniversitesi’nin İspanyolca Bölümü’nde, öğrencilere verilen İspanyolca dersleri ile en üst seviyede İspanyolca konuşmak, yazmak ve okuyabilmenin yanı sıra, İspanyol edebiyatına dair dersler de verilmektedir. İspanya kültürünün yakından tanıtıldığı, tarihinin ve edebiyat akımlarının, İspanyolca dilinin kökeni ve gelişimi hakkında da uzman bir akademik kadro tarafından eğitimler verilmektedir. Dünyada en çok konuşulan dil olmasının yanı sıra en çok öğrenilen dillerden biri de yine İspanyolca’dır. Bu nedenle kariyer hedeflerinde ulusal ya da uluslar arası gazetecilik, politika ya da eğitim sektörlerinde çalışmayı hedefleyen, kariyer planlamalarında uluslar arası ilişkiler gibi alanlarda ilerleme planları yapanlar için çok önemlidir. Dünyada İspanyolca konuşan ülkeler düşünüldüğünde İspanyolca Bölümü’nden mezun olan öğrencilerin çok geniş bir alanda iş sahibi olmaları kaçınılmazdır. Tercüme büroları, elçilikler, konsolosluklar, dış ilişkiler, turizm firmaları ve dil eğitim merkezleri gibi çok sayıda çalışma alanları mevcuttur.

Kiril Metodi Üniversitesi’nde İspanyolca eğitimi almanın yıllık ücreti ise 2000 Euro’dur. Bologna Kriterleri esas alınarak verilen eğitimlerde, öğrenciler İspanyolca dilbilgisi, İspanyol edebiyatı ve İspanya kültürü hakkında dersler alırken, İspanyolca metin çözümlemeleri, kompozisyon ve metin yorumlama üzerine de kaliteli bir eğitim alırlar. Öğretim üyelerinin uzman akademisyenlerden oluşması, öğrencilerin dil açısından yeteneklerini, bilgi ve becerilerini geliştirmek, hem edebiyat hem de tarih alanında donanımlı birer birey olarak mezun etmek için uğraş verirler.

 

 

Kiril Metodi Üniversitesi 1949 yılından beri, toplamda 21 fakülte ve 5 akademik enstitüsüyle verdiği eğitimlerde AB uyumlu, çağdaş ve bilimsel bir anlayışla hizmet vermeye devam etmiştir. 50 bine aşkın öğrenci sayısı ve geniş, donanımlı, yetkin akademik kadrosuyla hem yurt içinden hem de yurt dışından pek çok öğrencinin okumak için geldiği saygın bir üniversitedir.

Balkanlar’ın en iyi ve en prestijli üniversiteleri arasında önemli bir yere sahip olan Kiril Metodi Üniversitesi, dünyada 70’ten fazla ülkede tanınmakla beraber, uyguladığı Erasmus Öğrenci ve Akademisyen Değişim Programı’yla da başarı grafiğini yükseltmeye devam etmektedir. Bilimsel ve sosyal anlamda öğrencilerin her türlü konforunun düşünüldüğü okul Türk öğrenciler tarafından da yoğun ilgi görmektedir.