+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

Üretim Mühendisliği - Makedonya Üniversiteleri

 

 

 

            Toplumun ihtiyaçları göz önüne alındığında üreticilik toplumun genel ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına kişilerin her zaman gerçekleştirdikleri bir eylem olarak bilinmektedir. Sürekli üreten bir kişi olmak ilerleyen zamanlarda sizi aranılan kişi haline getireceği için akademik eğitim veren üniversitelerde son zamanlarda üretim mühendisliği bölümü açılmıştır. Bu mühendislik dalı ülkemizde gelecekte geçerli bir meslek dalı olacağı için gençlerin üretim mühendisliği bölümü tercihlerinde belirgin bir artış görülmektedir.

Üretim Mühendisliği alanında akademik eğitimde kendini kanıtlamış saygın üniversiteler arasında yer alan Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi bu alanda göreceğiniz eğitim için sizden 2000 Euro talep etmektedir. Bu parayı ödedikten sonra istediğiniz eğitimi görmeye başlayabilir ve geleceğin parlak Üretim Mühendislerinden biri olabilirsiniz.

            Üretim Mühendisliği bölümünden mezun olmanız durumunda imalat işlemi yapan sektörlerde çalışmaya başlayabilirsiniz. Çalışacağını sektörde üretilecek olan ürünün üretim yöntemlerine karar vermek, üretimi gerçekleştirecek olan aracın seçim, tasarım ve uygulama aşamasında göreve almak yapacağınız görevler arasında yer almaktadır. Üretim Mühendisleri genel olarak üst düzeyde akademik yeteneği bulunan, karar verebilme ve sayısal dersler konusunda yetenekli, iletişim becerisi yüksek, ileri görüşlü, yenilikçi, yaratıcı, işbirlikçi çalışma yöntemine önem veren kişiler arasından çıkmaktadır. Bu kişiler aynı zamanda akıl yürütme yöntemleri iyi bir şekilde kullanabilen, gelişmeleri iyi takip edebilen ve verilen işi zamanında tamamlayabilen kişiler arasından çıkmaktadır.

Üretim Mühendisi ürün imalatı sırasında üretim yöntemlerini araştırıp tasarlama; üretim esnasında ihtiyaç duyulan malzeme tespiti; üretim gerçekleştirilirken kullanılacak malzemelerin verimli kullanılması, harcanacak para ve zamanın değerlendirilmesinin iyi yapılması; yenilikçi üretim uygulamalarından yararlanma; üretilecek üründe kaliteli performans sergileme gibi konularda iyi kararlar vermeli ve uygulamalıdır.

Üretilen ürün tasarımında yenilikçi tasarım yöntemlerinden yararlanır ve gerekli istatiksel metodları kullanır. Büro ortamı, atölye ve fabrikalar üretim mühendislerinin çalışma alanları arasında yer almaktadır. Kamu ya da özel sektöre bağlı çalışma özgürlüğü ise kişinin kendisine aittir. Günümüzde çok ihtiyaç duyulan ve aranan bir meslek dalı olduğu için yaratıcı, yenilikçi, kaliteli, estetiksel güzelliği bulunan ve fiyat olarak ekonomik olan ürünlerin imalatında görev almak her zaman tercih edilebilirliğinizi arttıran faktörler arasında yer almaktadır.