+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

ÖĞRENCİ KULÜPLERİ - Makedonya Üniversiteleri

    Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi, her gencin hayal ettiği öğrencilik imkânları sunmaktadır. Sadece derslik ortamında ya da amfilerde ders anlatımından ibaret olmayan, üniversite öğrenci faaliyetleri ve aktiviteleri ile tüm dünyanın gözlerini Üsküp Kiril Metodi Üniversitesine yönlendirmektedir.

            Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi öğrenci kulüpleri, öğrencinin üniversite eğitimi aldığı yaşlarda sosyal olarak daha olgunluğa ulaşması için yapılan uygulamalardır. Öğrenci eğitim süresi içinde kulüp ortamında hem keyifli vakit geçirir hem de sosyal anlamda gelişimini tamamlar. Öğrenci kulübü üyeleri farklı aktiviteler ile birbiri ile iletişim kurma olanağı bulurken, aynı anda öğrendiklerini uygulamaya koyma imkân bulur. Bu da öğrencinin yabancı bir ülkede yalnızlık hissi yaşamasının önüne geçer ve öğrenci özgüven sahibi olarak eğitimini tamamlar.

 

            Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi öğrenci kulüpleri, gerek öğrencinin eğitimini aldığı dal ile bağlantılı olabilmekte,  gerekse sosyal kulüplerimden birini tercih ederek, keyif aldığı spor sanat ve hobi alanında kendisini geliştirme fırsatı yakalamaktadır. Ayrıca öğrenci yoğun ders programı ve gurbet hissini aşması açısından öğrenci kulüpleri olumlu etki yaratmaktadır.

            Üniversite eğitimi almak için Üsküp Kiril Metodi Üniversitesini tercih eden öğrenci, sayısız kulüp içinden kendisi için en uygun olanı seçerek, öğrencilik hayatını daha da renklendirme imkânı bulacaktır. Özellikle sıkıcı ders programları bu kulüpler aracılığı ile organize edilen aktiviteler sayesinde keyifli ve eğlenceli olarak uygulama fırsatı sağlayacaktır. Öğrenci kendisini ifade edebilecek ve başarısını ispat etme olanağı bulacak aynı zamanda kendisi gibi eğitim alan topluluk içinde çevre edinebilecektir.

           
“Eğitimin en keyifli biçimi oyundur” ilkesi örnek alınarak düzenlenen öğrenci kulüpleri bu çağdaki bireylerin enerjilerinin olumlu çalışmalara kanalize edebilmesinin önünü açmaktadır. Özellikle bu yaşlardaki bireylerin ne kadar enerjik olduğunu fark eden ve bu enerjiyi keyifli öğrenme ve eğitim portalına taşımayı hedefleyen Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi, öğrenci kulüplerine destek vermekte ve atılımlarına yardımcı olarak, öğrenciye verdiği değeri göstermektedir. Bunu algılayan öğrenci, eğitim akışı ve sosyal kulüp etkinlikleri çerçevesinde en sağlıklı bilgiye en keyifli yoldan ulaşarak mezun olabilmektedir.