+90 (212) 244 66 00
Makedonya Üniversiteleri - İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi
  • Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi

Hızlı Menü

ÜSKÜP KİRİL METODİ ÜNİVERSİTESİ SINIF ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜ - Makedonya Üniversiteleri

 

Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi Makedonya’nın ilk devlet üniversitesidir. Aynı zamanda Makedonya’nın en büyük üniversitesidir. 1949 yılında 3 fakülteyle kurulan Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi bugün 50000 öğrencisiyle ve 21 fakültesiyle eğitim vermeye devam etmektedir.

            Üsküp Kiril Metodi Ünversitesi hızla büyürken, verdiği eğitim kalitesi, yetiştirdiği öğrencilerinin çalışma alanlarında gösterdikleri başarılar, sosyal ve kültürel kalite ile, üniversite bünyesinde yapılan araştırma ve çalışmalarla da tüm dünyada adından söz ettiren bir eğitim kurumu olmuştur.

            Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü, 800 Euro bedelle yurt dışında okumak isteyen, sınıf öğretmeni olmak isteyenler için oldukça cazip bir görünüm oluşturmaktadır.

 

            Sınıf Öğretmenliği, bütün dünyada temel eğitimin en önemli basmağı olarak kabul edilmektedir. Sınıf Öğretmenleri, 6 ya da 7 yaş grubundaki öğrencilere okuma- yazma, matematik temel becerileri, hayat bilgisi ve fen bilimlerinin yanında müzik, resim, bedensel gelişim dersleri vererek hem bilişsel hem görsel hem de duyuşsal alanda gelişmelerini sağlarlar.
Tüm bunlarla beraber var olan sorunları tespit ederek, aileyle ve ya özel eğitim kurumlarıyla ilişkiye girerek, sorunun çözülmesi yolunda adımlar atarlar. Velilerle görüşerek, sıkı ilişkiler kurarak, eğitimin kalitesini arttırır, eğitim öğretim sürecine aileleri dahil ederler. Eğitim ve teknoloji alanında ki gelişmeleri takip ederek, onları uygularlar. Her zaman dinamik, yenilikçi, sosyal olmak zorundadırlar. Bu işi yapacak olanlarda, çocuk sevgisi, sosyal iletişim becerilerinin gelişmiş olması gereklidir.

            Sınıf Öğretmenliği mezunları, devlet ve ya özel eğitim kurumlarında sınıf öğretmeni olarak iş bulurlar. Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi mezunları oldukça şanslı bir durumdadırlar. Çünkü 800 Euro gibi oldukça az bir miktarla, hem mükemmel bir eğitim alacaklar, hem de alacakları diploma ile pek çok avantaja da sahip olacaklardır. YÖK denkliği ile aldıkları diploma ve unvan ülkemizde de geçerli olacaktır. Bologna kriterlerine uyum sağlandığı için 70 e yakın ülke tarafından diplomalar kabul edilecek ve Avrupa da istenen bir ülke ve ya şehirde çalışma, yaşama hakkına da sahip olunabilecektir. Yine uygulanan ERASMUS programı sayesinde, öğrenci değişim protokolleri uygulanır ve Avrupa da ya da anlaşmalı olan dünya ülkelerinden birinde 1 yıl süresince öğrenim alabilmektedirler.